XRP, SHIB, BNB, AVAX Coin ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri!

Bitcoin ve altcoinler toparlanmaya başlıyor. Ancak traderlar daha yüksek seviyelerin satışa neden olup olmadığını görmek için yakından izleyecekler. Bitcoin ve AVAX Coin gibi altcoinler düzeltmelerine devam edecek mi, yoksa toparlanmanın başlama zamanı geldi mi? Kripto analisti Rakesh Upadhyay, bunu öğrenmek için ilk 10 kripto paranın grafiklerini inceliyor.

BTC, ETH, BNB, SOL ve XRP Coin analizi

Bitcoin (BTC) fiyat analizi

Bitcoin 18 Mart’ta yükselen kanalın destek hattından aşağı döndü. Bu da ayıların seviyeyi dirence çevirmeye çalıştığını gösteriyor. Bu durum satışları yoğunlaştırdı. Böylece, 19 Mart’ta fiyatı 20 günlük üssel hareketli ortalamanın (65.271 dolar) altına çekti. Boğalar düşüşü %38,2 Fibonacci geri çekilme seviyesi olan 61.736 dolarda durdurmaya çalışıyor. Mevcut seviyeden bir sıçramanın 20 günlük EMA’da satışla karşılaşması muhtemel. Fiyat 20 günlük EMA’dan keskin bir şekilde düşerse, rallilerde güçlü satışlara işaret edecektir. BTC’nin, boğaların agresif bir şekilde alım yapmasının beklendiği 50 günlük SMA’ya (56.614 dolar) kayması mümkün.

İlk güç işareti 20 günlük EMA’nın üzerine çıkmak olacaktır. Bu gerçekleşirse, düzeltici aşamanın bitmiş olduğunu gösterecektir. BTC’nin 69.000 dolara kadar yükselmesi olası. Bu, BTC’nin 73.777 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasından önceki son engel.

Ethereum (ETH) fiyat analizi

ETH’nin 18 Mart’ta 20 günlük EMA’nın (3.550 dolar) üzerinde tutulamadı. Bu da traderların agresif satışlarına neden oldu. Böylece fiyatı 20 Mart’ta 50 günlük SMA’ya (3.113 dolar) çekti. 20 günlük EMA aşağı dönmeye başladı ve RSI negatif bölgede. Bu da ayıların üstünlüğe sahip olduğunu gösteriyor. Toparlanmanın 20 günlük EMA’da satışla karşılaşması muhtemel. Bu durum ETH’nin bir süre daha her iki hareketli ortalama arasında sıkışıp kalmasına neden olabilir.

50 günlük SMA’nın altında bir kırılma, boğaların pozisyonlarını aceleyle terk ettiklerini gösterecektir. Bunun da ETH’yi 2.717 dolara düşürmesi olası. Alternatif olarak, 20 günlük EMA’nın üzerinde bir kırılma ve kapanış, boğaların oyuna geri döndüğünün sinyalini verecektir.

Binance Coin (BNB) fiyat analizi

BNB’nin geri çekilmesi 19 Mart’ta 20 günlük EMA’nın (511 dolar) hemen altında 500 dolarlık %50 Fibonacci düzeltme seviyesine ulaştı. Boğalar 20 günlük EMA’daki düşüşü durdurmaya çalışıyor. Bu olumlu bir işaret. BNB’nin, boğalar ve ayıların zorlu bir savaşa tanıklık edeceği 590 dolara kadar yükselmesi mümkün.

Fiyat 590 dolardan aşağı dönerse, ayıların daha yüksek seviyelerde aktif olduğunu gösterecektir. Bu da 460 dolarlık kırılma seviyesine kayma riskini artırır. Aksine, alıcılar fiyatı 590 doların üzerine çıkarırsa, geri çekilmenin sona erebileceğini gösterecektir. BNB’nin daha sonra 645 dolara yükselmesi olası.

Solana (SOL) fiyat analizi

Boğalar 18 Mart’ta SOL’u 205 dolar direncinin üzerine çıkardı. Ancak bu çıkışı sürdüremedi. Bu durum kısa vadeli yatırımcıları kâr rezervasyonu yapmaya teşvik etmiş olabilir. SOL, 20 Mart’ta 20 günlük EMA’ya (158 dolar) düştü. Bu seviye dikkat edilmesi gereken önemli bir destek Fiyat 20 günlük EMA’dan güçlü bir şekilde toparlanırsa, duyarlılığın olumlu kaldığını gösterecektir. Boğalar yine fiyatı 205 dolardaki genel direncin üzerine çıkarmaya çalışacak.

Öte yandan, sığ bir sıçrama, mevcut seviyelerde agresif alım eksikliğini gösterecektir. Fiyat 20 günlük EMA’nın altına düşerse, satışın hızlanması mümkün. Böylece SOL’un 50 günlük SMA’ya (126 dolar) düşmesi olası.

Ripple (XRP) fiyat analizi

XRP birkaç aydır 0,46 dolar ile 0,74 dolar arasında geniş bir aralıkta işlem görüyor. Bir aralıkta işlem yapmak değişken ve rastgele olabilir. XRP yükseliş trend çizgisinden destek almaya çalışıyor. Ancak rahatlama rallisinin 20 günlük EMA’da satışla karşılaşması muhtemel.

Fiyat 20 günlük EMA’dan aşağı döner ve yükseliş trendi çizgisinin altına düşerse, XRP’nin 0,46 dolar aralığının desteğine düşmesi olası. Aksine, alıcılar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarırsa, boğaların geri dönüş yapmaya çalıştığını gösterecektir. Parite 0,67 doların üzerine çıkarsa yükseliş ivmesi artabilir. Parite daha sonra 0,74dolar’lık zorlu dirence tırmanabilir.

ADA, DOGE, SHIB, TON ve AVAX Coin analizi

Cardano (ADA) fiyat analizi

ADA 18 Mart’ta 20 günlük EMA’dan (0,68 dolar) düşüşe geçti. Böylece, 19 Mart’ta 50 günlük SMA’nın (0,62 dolar) altına indi. ADA 0,57 dolardan destek almaya çalışıyor. Ancak toparlanma girişiminin hareketli ortalamalarda satışla karşılaşması muhtemel. Fiyat hareketli ortalamalardan aşağı dönerse, 0,57 doların altında bir kırılma olasılığını artıracaktır. ADA’nın daha sonra 0,53 dolara kayması olası.

Alıcılar fiyatı 50 günlük SMA’nın üzerine çıkarırsa, ADA’nın 20 günlük EMA’ya ulaşması mümkün. Bu, dikkat edilmesi gereken kritik genel direnç olmaya devam ediyor. Bu seviyenin üzerinde bir kırılma, satış baskısının azaldığını gösterecektir.

Dogecoin (DOGE) fiyat analizi

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere ayılar 17 Mart’ta DOGE toparlanma girişimlerini sattı. Böylece, 18 Mart’ta fiyatı 20 günlük EMA’nın (0,15 dolar) altına çekti. Satışlar 19 Mart’ta da devam etti ve DOGE 20 Mart’ta 0,12 dolarlık güçlü desteğe geriledi. Alıcıların 50 günlük SMA’yı (0,11 dolar) korumaları bekleniyor. Ancak fiyatı 0,16 doların üzerine çıkarmakta zorlanabilirler.

20 günlük EMA aşağı dönmeye başladı ve RSI orta noktanın hemen altında. Bu da ayıların hafif bir avantaja sahip olduğunu gösteriyor. Boğalar 0,16 doların üzerinde bir kırılma ile tekrar komuta edecekler. Bunun da 0,19 dolara kadar bir rallinin yolunu açması mümkün.

Avalanche (AVAX Coin) fiyat analizi

AVAX Coin 18 Mart mum çubuğundaki uzun fitil, daha yüksek seviyelerde kar rezervasyonu yapıldığını gösteriyor. Satışlar hızlandı ve AVAX Coin fiyatı 20 Mart’ta 50 dolarlık kırılma seviyesine ulaştı. Alıcılar 50 dolar seviyesini desteğe çevirmeye çalışacak. Eğer başarılı olurlarsa, AVAX Coin fiyatının tekrar 65 dolara doğru yükselmesi mümkün.

AVAX Coin fiyatı genel dirençten aşağı dönerse, bir süre 50 ila 65 dolar arasında konsolide olabilir. Bir kırılma ve 50 doların altında kapanış, boğaların çıkışa koştuğunu gösteriyor. Bunun da AVAX Coin fiyatını 50 günlük SMA’da (42 dolar) sonraki sağlam desteğe düşürmesi olası. Boğaların, yükseliş trendinin yeniden başladığını işaret etmek için fiyatı 65 doların üzerine çıkarması gerekecek.

Shiba Inu (SHIB) fiyat analizi

SHIB 16 Mart’ta 0,000029 dolar desteğinin altına düştü. Böylece, ayılar 17 Mart’ta yeniden testi başarıyla korudu. Bu da ayıların 0,000029 doları dirence çevirmeye çalıştığını gösteriyor. SHIB 20 Mart’ta desteğin son kalesi olan %61,8 Fibonacci düzeltme seviyesi olan 0,000023 dolara düştü. Bu seviyenin kırılması halinde SHIB’in 50 günlük SMA’ya (0,000017 dolar) kadar gerilemesi mümkün. Düşüş ne kadar derin olursa, yeni yükseliş hareketinin başlaması da o kadar uzun zaman alacaktır.

Boğaların, düzeltmenin bitmiş olduğunu göstermek için fiyatı direnç çizgisinin üzerine çıkarması ve sürdürmesi gerekecek. SHIB’in daha sonra 0,000035 dolar ve nihayetinde 0,000039 dolarlık genel dirence ulaşması olası.

Toncoin (TON) fiyat analizi

Toncoin (TON) 20 günlük EMA’ya (3,39 dolar) geriledi. Ancak boğalar 17 Mart’taki güçlü sıçramadan da görüldüğü gibi düşüşü agresif bir şekilde satın aldı. Ayılar rallileri sattı ve 18 ve 19 Mart’ta fiyatı 20 günlük EMA’nın altına düşürmeye çalıştı. Ancak boğalar yerlerini korudu. Alıcılar fiyatı 4,15 doların üzerinde tutmaya çalışıyor. Bunu başarırlarsa, TON’un 4,60 dolara kadar yükselmesi olası. Bu seviyenin üzerinde bir kırılma ve kapanış, yükseliş trendinin bir sonraki ayağının 5,64 dolara başlayacağını gösterecektir.

Aşağı yönde izlenecek en önemli destek 20 günlük EMA’dır. Ayıların, yerel bir tepenin yerinde olabileceğini göstermek için fiyatı 20 günlük EMA’nın altına düşürmesi gerekecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x